Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | AUSTIN TAYLOR | 10 | Norwich Swan | | 6:28.32 | | | | |
| 50m 42.72 | 100m 1:31.55 | 150m 2:21.48 | 200m 3:10.97 | 250m 4:01.87 | 300m 4:51.44 | 350m 5:41.85 | 400m 6:28.32 |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | EVAN BEDFORD | 11 | Norwich Swan | | 6:19.13 | | | | |
| 50m 41.21 | 100m 1:27.29 | 150m 2:16.16 | 200m 3:05.60 | 250m 3:54.10 | 300m 5:33.66 | 350m - | 400m 6:19.13 |
2. | CIARAN STRIKE | 11 | Diss Otters | | 6:25.27 | | | | |
| 50m 42.16 | 100m 1:31.13 | 150m 2:20.83 | 200m - | 250m 4:00.37 | 300m 4:49.91 | 350m 5:38.98 | 400m 6:25.27 |
3. | MATTHEW PHOENIX-MCGLYN | 11 | Norwich Swan | | 6:28.40 | | | | |
| 50m 42.25 | 100m 1:31.62 | 150m 2:21.13 | 200m 3:11.17 | 250m 4:01.29 | 300m 4:53.04 | 350m 5:42.73 | 400m 6:28.40 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | MILO MILTON | 12 | Dereham | | 5:20.61 | | | | |
| 50m 34.73 | 100m 1:15.27 | 150m 1:57.22 | 200m 2:37.99 | 250m 3:19.67 | 300m 4:01.00 | 350m 4:42.37 | 400m 5:20.61 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | LOUIS JAMES | 13 | Thetford | | 4:51.50 | | | | |
| 50m 31.34 | 100m 1:06.79 | 150m 1:43.94 | 200m 2:21.41 | 250m 2:59.19 | 300m 3:37.00 | 350m 4:15.29 | 400m 4:51.50 |
2. | LAZAR NEMETH | 13 | St Felix Sch | | 4:54.64 | | | | |
| 50m 32.28 | 100m 1:08.10 | 150m 1:45.75 | 200m 2:24.40 | 250m 3:02.36 | 300m 3:40.52 | 350m 4:18.35 | 400m 4:54.64 |
3. | MENUKA JAYAKODY | 13 | Norwich Swan | | 4:59.22 | | | | |
| 50m 33.55 | 100m 1:11.03 | 150m 1:49.18 | 200m 2:27.68 | 250m 3:06.00 | 300m 3:44.72 | 350m 4:22.85 | 400m 4:59.22 |
4. | SAM PARKER | 13 | St Felix Sch | | 4:59.69 | | | | |
| 50m 32.84 | 100m 1:10.34 | 150m 1:48.21 | 200m 2:26.97 | 250m 3:05.89 | 300m 3:44.62 | 350m 4:23.52 | 400m 4:59.69 |
5. | SAMUEL COMAN | 13 | Norwich Swan | | 5:12.03 | | | | |
| 50m 33.32 | 100m 1:11.05 | 150m 1:49.46 | 200m 2:28.28 | 250m 3:07.92 | 300m 3:49.00 | 350m 4:31.03 | 400m 5:12.03 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | MATTHEW LOKE | 14 | Norwich Swan | | 5:28.79 | | | | |
| 50m 35.96 | 100m 1:16.33 | 150m 1:58.37 | 200m 2:41.29 | 250m 3:23.12 | 300m 4:05.25 | 350m 4:48.30 | 400m 5:28.79 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | HARRY DALY | 15 | Diss Otters | | 5:00.58 | | | | |
| 50m 32.39 | 100m 1:09.78 | 150m 1:49.23 | 200m 2:28.15 | 250m 3:07.09 | 300m 3:47.28 | 350m 4:24.99 | 400m 5:00.58 |
2. | NATHAN PITMAN | 15 | Gt Yarmouth | | 5:27.93 | | | | |
| 50m 34.02 | 100m 1:12.45 | 150m 1:53.42 | 200m 2:36.06 | 250m 3:18.20 | 300m 4:01.90 | 350m 4:45.74 | 400m 5:27.93 |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | ISAAC BOYCE | 16 | Norwich Swan | | 4:43.41 | | | | |
| 50m 31.05 | 100m 1:05.56 | 150m 1:41.23 | 200m 2:17.65 | 250m 2:53.89 | 300m 3:31.15 | 350m 4:07.90 | 400m 4:43.41 |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | TOMMY CHANDLER | 17 | Gt Yarmouth | | 4:28.41 | | | | |
| 50m 29.36 | 100m 1:02.38 | 150m 1:36.71 | 200m 2:10.84 | 250m 2:44.74 | 300m 3:19.66 | 350m 3:54.77 | 400m 4:28.41 |
2. | MATTHEW TATUM | 18 | Diss Otters | | 4:37.58 | | | | |
| 50m 29.34 | 100m 1:02.28 | 150m 1:36.91 | 200m 2:12.81 | 250m 2:48.84 | 300m 3:25.59 | 350m 4:02.47 | 400m 4:37.58 |