Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Ciaran STRIKE | 10 | Diss Otters | | 6:52.02 | | | | |
| 50m 44.96 | 100m 1:36.98 | 150m 2:30.92 | 200m 3:24.36 | 250m 4:17.67 | 300m 5:12.37 | 350m 6:05.45 | 400m 6:52.02 |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Milo MILTON | 11 | Dereham | | 6:12.74 | | | | |
| 50m 40.43 | 100m 1:28.30 | 150m 2:16.39 | 200m 3:05.86 | 250m 3:54.99 | 300m 4:43.07 | 350m 5:30.59 | 400m 6:12.74 |
2. | Joshua PARKER | 11 | West Norfolk | | 6:27.45 | | | | |
| 50m - | 100m - | 150m - | 200m 3:08.53 | 250m 3:58.05 | 300m 4:48.46 | 350m 5:39.62 | 400m 6:27.45 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Louis JAMES | 12 | Thetford | | 5:14.64 | | | | |
| 50m 34.13 | 100m 1:13.67 | 150m 1:53.97 | 200m 2:34.46 | 250m 3:15.19 | 300m 3:56.15 | 350m 4:36.49 | 400m 5:14.64 |
2. | Benjamin RIGLAR | 12 | Dereham | | 5:16.56 | | | | |
| 50m 35.74 | 100m 1:14.89 | 150m 1:55.24 | 200m 2:36.46 | 250m 3:17.44 | 300m 3:58.58 | 350m 4:39.80 | 400m 5:16.56 |
3. | Harry FASEY | 12 | Thetford | | 5:24.06 | | | | |
| 50m 36.02 | 100m 1:16.09 | 150m 1:57.10 | 200m 2:38.71 | 250m 3:20.43 | 300m 4:01.73 | 350m 4:43.75 | 400m 5:24.06 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Harvey ISLE | 13 | West Norfolk | | 5:10.21 | | | | |
| 50m 34.29 | 100m 1:12.16 | 150m 1:51.29 | 200m 2:31.11 | 250m 3:11.07 | 300m 3:50.81 | 350m 4:30.44 | 400m 5:10.21 |
2. | Henri DYKE | 13 | Norwich Swan | | 5:16.65 | | | | |
| 50m 35.15 | 100m 1:16.48 | 150m 1:57.62 | 200m 2:37.22 | 250m 3:18.77 | 300m 3:59.87 | 350m 4:40.75 | 400m 5:16.65 |
3. | Matthew LOKE | 13 | Norwich Swan | | 5:34.13 | | | | |
| 50m 36.80 | 100m 1:17.93 | 150m 2:00.84 | 200m 2:43.84 | 250m 3:27.49 | 300m 4:11.37 | 350m 4:53.32 | 400m 5:34.13 |
4. | Finlay REEDS | 13 | Norwich Swan | | 6:01.38 | | | | |
| 50m 39.40 | 100m 1:25.31 | 150m 2:12.36 | 200m 2:59.49 | 250m 3:46.27 | 300m 4:32.57 | 350m 5:19.24 | 400m 6:01.38 |
| Charlie SHEARING | 13 | Gt Yarmouth | | DNC | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Tobias OGLESBY | 14 | West Norfolk | | 4:47.47 | | | | |
| 50m 32.29 | 100m 1:08.45 | 150m 1:45.46 | 200m 2:22.04 | 250m 2:59.42 | 300m 3:36.68 | 350m 4:13.27 | 400m 4:47.47 |
2. | Franklin CROCOMBE | 14 | Norwich Swan | | 5:36.53 | | | | |
| 50m 36.40 | 100m 1:18.68 | 150m 2:01.90 | 200m 2:45.29 | 250m 3:28.43 | 300m 4:11.99 | 350m 4:54.41 | 400m 5:36.53 |
3. | Nathan PITMAN | 14 | Gt Yarmouth | | 6:01.32 | | | | |
| 50m 38.65 | 100m 1:23.63 | 150m 2:10.25 | 200m 2:56.98 | 250m 3:44.14 | 300m 4:30.59 | 350m 5:18.36 | 400m 6:01.32 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Isaac BOYCE | 15 | Norwich Swan | | 4:40.77 | | | | |
| 50m 30.90 | 100m 1:04.43 | 150m 1:39.77 | 200m 2:15.23 | 250m 2:51.54 | 300m 3:29.02 | 350m 4:05.92 | 400m 4:40.77 |
2. | Ernest BLAS | 15 | Gt Yarmouth | | 5:14.46 | | | | |
| 50m 35.67 | 100m 1:13.82 | 150m 1:55.06 | 200m 2:35.92 | 250m 3:15.94 | 300m 3:58.18 | 350m 4:36.46 | 400m 5:14.46 |
3. | Raul HASMASAN | 15 | Gt Yarmouth | | 5:25.58 | | | | |
| 50m 32.33 | 100m 1:09.73 | 150m 1:50.44 | 200m 2:33.03 | 250m 3:17.00 | 300m 4:01.79 | 350m 4:45.79 | 400m 5:25.58 |
4. | Oliver SHAW | 15 | West Norfolk | | 5:54.53 | | | | |
| 50m 36.51 | 100m 1:18.93 | 150m 2:03.48 | 200m 2:48.51 | 250m 3:35.19 | 300m 4:22.05 | 350m 5:09.16 | 400m 5:54.53 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | | |
1. | Jacob ISLE | 17 | West Norfolk | | 4:20.15 | | | | |
| 50m 28.45 | 100m 59.94 | 150m 1:32.93 | 200m 2:05.72 | 250m 2:38.79 | 300m 3:12.11 | 350m 3:46.46 | 400m 4:20.15 |
2. | Jake LAMMAS | 17 | West Norfolk | | 4:33.78 | | | | |
| 50m 28.00 | 100m 1:00.60 | 150m 1:34.16 | 200m 2:09.27 | 250m 2:45.19 | 300m 3:21.35 | 350m 3:58.13 | 400m 4:33.78 |